Ota yhteyttä!

Aitlahti Kaisa, kouluttaja
Pedagogiset toimintamallit , Spiritualiteetti , Varhaiskasvatus ja perhetoiminta sekä pedagogiikka 
kaisa.aitlahti@step.fi
p. 040 703 3356 

Antikainen Irene, koulutussihteeri
irene.antikainen@step.fi
p. 040 351 8729 

Aumala Päivi, kouluttaja
Varhaiskasvatus ja perhetoiminta sekä pedagogiikka
paivi.aumala@step.fi
p. 040 158 1345 

von Essen Pirjo, opintotoiminnan koordinaattori
Vapaaehtoistoiminta 
pirjo.vonessen@step.fi
p. 040 775 8033 

Kanerva Marjaana, kouluttaja
Spiritualiteetti 
marjaana.kanerva@step.fi
p. 0400 811 897 

Klemetti-Falenius Anna-Leena, lehtori, monikulttuurisuuskasvatus
Monikulttuurisuus, moninaisuuden kohtaaminen 
anna-leena.klemetti-falenius@step.fi
p. 040 832 2467 

Lahtiluoma Sami, kehittämiskonsultti, kouluttaja  
Taloushallinto, Kiinteistönhoidon ja hallinnon koulutukset
sami.lahtiluoma@kirkkopalvelut.fi
p. 040 592 2197 

Peltovirta Margit , koulutussuunnittelija
Seurakunnan luottamushenkilötoiminnan kehittäminen, Suntioiden, emäntien ja muun kirkonpalveluskunnan koulutukset 
margit.peltovirta@step.fi
p. 040 087 4514

Penttinen Nina, koulutussihteeri
nina.penttinen@step.fi
p. 044 358 9040 

Pulkkinen Hanna, koulutuspäällikkö
Lapsivaikutusten arviointi (LAVA)
hanna.pulkkinen@step.fi
p. 044 712 4985 

Reinikainen Satu, kouluttaja
Pedagogiset toimintamallit, Varhaiskasvatus ja perhetoiminta sekä pedagogiikka
satu.reinikainen@step.fi
p. 040 701 9713 

Visto Jari, kouluttaja
Kestävä kehitys ja ekososiaalinen sivistys
jari.visto@step.fi
p.  040 618 4290